نحوه ثبت شرکت در کشور ایران مرحله به مرحله

نحوه ثبت شرکت در کشور ایران مرحله به مرحله

نحوه ثبت شرکت در کشور ایران مرحله به مرحله

Blog Article

شیوه تاسیس شرکت در ایران به صورت گام به گام
مقدمه
ثبت شرکت در کشور ایران یکی از اصلی‌ترین گام‌ها برای شروع بیزینس است. در این مقاله، به صورت جامع آموزش می‌دهیم که چگونه می‌توانید شرکت خود را تاسیس کنید.
انواع شرکت‌های تجاری در کشور ایراندر کشور ایران، انواع مختلف شرکت‌های بازرگانی وجود دارد که هر نوع ویژگی‌ها و شرایط ویژه خود را دارند. در این مطلب، به تشریح مهمترین اقسام شرکت‌های تجاری در ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی عام
یکی از شرکت‌های تجاری در ایران، شرکت سهامی گسترده است. در این مدل شرکت، اعتبار به سهم‌ها بخش‌بندی می‌شود و سهامداران می‌توانند سهام را تهیه کنند و در سود و ضرر بیزینس شریک شوند.

شرکت سهامی کوچک
مدل دیگری از شرکت‌های کسب و کار، شرکت سهامی محدود است. در این مدل بیزینس، اعتبار به سهام تجزیه می‌شود، اما تعداد سهامداران محدود است و سهم قابل جابجایی در بازار بورس نمی‌باشند.

شرکت مسئولیت محدود
شرکت محدود، نوع دیگری از شرکت‌های بازرگانی در ایران است. در این گونه بیزینس، تعهد شرکا به مقدار اعتبار سرمایه‌گذاری شده در بیزینس محدود می‌شود و اعضا در صورت بدهی شرکت، فقط به میزان اعتبار وارد شده به شرکت مسئول خواهند بود.

شرکت تضامنی
شرکت تضامنی و همبسته یکی از گونه‌های شرکت‌های بازرگانی است که در این نوع، مسئولیت شرکا به اندازه همه قروض شرکت می‌باشد. در این گونه بیزینس، هر یک از شرکا مسئولیت نامحدود در قبال بدهی‌های بیزینس دارند.

شرکت با مسئولیت نسبی
شرکت نسبی نوع دیگری از شرکت‌های بازرگانی است که در این نوع، مسئولیت‌ها شرکا به میزان سهم الشرکه آنها در شرکت بسته به به تمام قروض کسب و کار محدود می‌شود.

شرکت تعاون
شرکت همیاری یکی از انواع شرکت‌های بازرگانی است که با هدف تامین نیازهای سهامداران و ارتقاء وضعیت اقتصادی شرکا تاسیس می‌شود. در این نوع کسب و کار، سود به اندازه سهم الشرکه اعضا بخش‌بندی می‌شود.

نتیجه‌گیری
در این مطلب، به بررسی گونه‌های متنوع شرکت‌های کسب و کار در ایران پرداختیم. هر یک از این شرکت‌ها خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به فرد را دارند که با توجه به نیازها و اهداف می‌توانید شرکت مناسب خود را انتخاب کنید.


گام اول: انتخاب نام شرکت
گام ابتدایی در روند تاسیس شرکت، تعیین یک نام برای کسب و کار است. نام بیزینس باید یگانه باشد و با نام‌های دیگر متفاوت باشد.

مرحله دوم: تدوین اساسنامه
در این قسمت، باید قوانین و مقررات کسب و کار خود را تدوین کنید. این اساسنامه شامل مشخصات سهامداران، نوع بیزینس، میزان سرمایه و سایر موارد است.

سومین گام: ثبت در سامانه ثبت شرکت‌ها
بعد از نوشتن اساسنامه، باید مشخصات شرکت را در سامانه ثبت شرکت‌ها وارد کنید. برای این منظور، باید به وبسایت رسمی سازمان ثبت مراجعه کنید.

مرحله چهارم: دریافت مجوزهای لازم
با توجه به نوع فعالیت شرکت، ممکن است نیاز به اخذ مجوزهای گوناگون از نهادهای مختلف داشته باشید. این مدارک شامل مجوزهای بهداشتی، مجوز محیط زیست و مجوزهای تکنیکی می‌شود.

گام پنجم: ایجاد حساب بانکی
گام نهایی، ایجاد حساب بانکی به نام کسب و کار است. این حساب برای تراکنش‌های مالی و کنترل مالی کسب و کار ضروری.

جمع‌بندی
تاسیس شرکت در کشور ایران با در نظر گرفتن مراحل فوق امکان‌پذیر است. امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان کارآمد باشد و بتوانید بیزینس خود را به آسانی تاسیس کنید.

منبع : ثبت شرکت ونک

Report this page